OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Akcie a suveníry

jakubskacesta.wbl.sk Akcie a suveníry

 

Na Jakubskú cestu Slovenska si môžete zakúpiť mušlu, tričko, Credencial - zošit pútnika, medzinárodný Credencial, DVD SK-AT, čiapku, pero, kalendár, odznak.

 

Na Jakubskú cestu Česko - Nemecko sa počas 99. Kirchentag Regensburg vybrali dve skupinky, ktoré aj doputovali.

http://www.katholikentag.de/

Na Poľskej Jakubskej ceste sa uskutočnila 6.-8.júna 2014 konferencia pod názvom Teológia - umenie - história.

http://www.camino.net.pl/noclegi-w-toruniu-6-8-czerwca/

Prezentácia Jakubskej cesty a Camino Compostela s fotografiami a svedectvami úćastníkov púte bola v máji pre viac ako 350 mladých na GTA v Košiciach i vo farnosti Solivar Prešov pre 120 záujemcov. V novembri v Salzburgu a St. Galen. V mesiaci jún 2014 pripravujeme prezentáciu Jakubskej cesty u jezuitov v Košiciach i v Bratislave, Nitre a Banskej Bystrici. Prezentácia Jakubskej cesty SK na jar 2015 v Mníchove, Karlsruhe, Lyone, Dijone, Czenstochovej, Brne, Prahe a Žiline. Počas jubilejného roka 2016 sa uskutočnilo 7 púti a 3 workshopy. Pri príležitosti výročia 25 rokov putovania do Compostely zo Slovenska (1991-2016) sa uskutočnila medzinárodná púť z Le Puy do Compostely v mesiacoch august a september. V júli putovali po Jakubskej ceste skupiny mladých /Rím, Mníchov, Viedeň, Brno, Levoča, Žilina do Krakowa na Svetové stretnutie mladých.  V októbri a novembri sa uskutočnili medzinárodné púte po Jakubskej ceste Slovensko - Rakúsko - Nemecko - Švajčiarsko. Pri príležitosti 5 rokoch Jakubskej cesty SK a 25. výročí putovania do Compostely sa uskutočňuje výstava Cesta - 3333 km po Jakubskej ceste do Compostely 13.9-9.10 v Bratislave /Primaciálny palác Hl. mesta Bratislavy/, 17.10-1.11.2016 Nitra OC Mlyny, 9.11-21.11.2016 KC Zobor v Nitre. V mesiaci november 9.-10. sa v Nitre na UKF uskutoční medzinárodná konferencia o Jakubskej ceste v umení a cestovnom ruchu v rámci ktorej vystúpia historici, teológovia, literáti, ekológovia i manažéri cestovného ruchu na Jakubskej ceste. 

Za tri roky (2012-2014) sa uskutočnilo viac ako 30 pracovných stretnutí Jakubskej cesty i jej partnerov a dobrovoľníkov.

Ak máte pripravovane akcie o Jakubskej ceste vo svojom meste či farnosti napište nám. 

Každú púť na Jakubskej ceste na Slovensku je treba nahlásiť spolu s počtom účastníkov a sprievodcom na email: jakubskacesta7@gmail.com  Je to pre vašu bezpečnosť, pomoc na trase a predchádzaniu konfliktov skupín. Ďakujeme.